Yük Platformu – Platformları

Forces Makina  » Asansör, Ürünlerimiz »  Yük Platformu – Platformları

Yük Platformu – Platformları

0 Comments
Yük Asansörü

Yük Asansörü

Forces Makina, yük platformu ve yük asansörleri konusunda yılların verdiği bilgi ve birikime sahiptir.

 • 30 tona kadar kaldırma kapasitesi
 • Birçok parça yağda çalıştığı için çok az aşınma ve yıpranma
 • Kullanılan yağ çok uzun ömürlüdür.
 • Halatın rolü sürtünme yardımıyla yükü kaldırmak olmadığı için halat kullanıldığı durumlarda makaralarda ve halatlarda aşınma olmaz.
 • Elektrikli tahrik makaralı asansörlerin aksine hidrolik asansörlerde motor sadece yukarı çıkmak için çalışır, aşağı inerken motor çalışmaz.
 • Karşı ağırlık kullanılmaz.
 • Üstte makine dairesine ihtiyaç duymadığı için mimari açıdan da tercih edilmektedir.
 • Çok sessiz çalışır. Binalarda motor sesini duyamazsınız.
 • Elektrik kesintisi durumunda ek bir sisteme ihtiyaç duymadan otomatik dönüş ve kurtarma sistemi mevcuttur.
 • Deprem ve yangında daha güvenlidir.
 • Makina dairesi alt katta olduğu için yangında ulaşımı kolaydır.
 • Diğer sistemlerde asansörün tüm yükü kuyu üzerinde taşınırken, hidrolik sistemlerde yük bina temeli tarafından taşındığından atalet kuvveti daha azdır. Bir deprem durumunda, büyük hasar ve yaralanma olasılığı %90 oranında azalır.
 • Villa tipi asansörler, araç asansörleri ve yük asansörleri için tercihimiz hidrolik asansörlerdir.

Kargo yük platformu olarak da bilinen yük asansörleri, fabrika, depo, mağaza gibi katlar arasında mal ve yük taşımak için kullanılır. Kuyu tipi ve seyir mesafesi gibi kriterlere göre hidrolik veya elektrik motorlu olarak üretilebilirler.

Yük Platformu Kullanım Amacı

Ağır yük ve eşya taşımak olduğu için kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi aksamlar yük taşımaya ve ağır şartlarda çalışmaya uygun olarak tasarlanmalı ve projelendirilmelidir. Bina tipi, kullanım amacı, bina trafik hesabı gibi teknik incelemeler sonucunda yapılacak projeye göre 630 kg ile 22.000 kg arasında yük taşıma kapasitesine, 0,25 m/s ile 0,25 m/s ila 2,0 m/s arasında seyir hızına sahip olabilir.

Fabrikalarda, depolarda veya otoparklarda kullanılmak üzere kurulumunu gerçekleştirdiğimiz yük platformları tamamı zorlu çevre koşullarında başarı ile çalışmaktadır. Yük platformu genellikle ticari bir amaca hizmet eden binalarda kullanılmaktadır. Fabrika, depo ve mağazalar başta olmak üzere farklı iş modelleri için büyük kolaylık sağlayan yük platformları için farklı seçenekler bulmak mümkündür. Bu seçenekler genellikle taşınacak yükün özelliklerine göre belirlenir ve doğru seçimi yapabilmek için insanların yük platformu satın almadan önce neye ihtiyacı olduğunu tam olarak belirlemesi gerekir.

Yük platformu söz konusu olduğunda en önemli noktalardan biri platformun uygun genişlik ve yükseklikte olması, ayrıca yükleme ve boşaltma sırasında kolaylık sağlamasıdır. Bu, yük platformunun dayanıklılığının ve tasarımının yükünüze ve binanıza uygun olmasını sağlayarak elde edilebilir.

Hidrolik yük platformları, tahrik gücü hidrolik pompalama ünitesine dayanan asansör sistemleridir. Bu sistemler, kendi ağırlıklarından faydalanarak aşağı doğru hareket ederler. Makine daireleri genellikle bodrum katta yer alır, bu da montaj ve erişimi kolaylaştırır. Bir akaryakıt kazanı vardır ve bu kazanın üzerinde hidrolik sistem, kumanda panosu ve hidrolik sıvının geçtiği borular bulunmaktadır.

Forrces Makina’dan yük platformları dışında hidrolik tır rampası ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz.


0 (532) 785 44 65