Katlı Otopark Sistemi

Forces Makina  » Otopark Sistemi, Ürünlerimiz »  Katlı Otopark Sistemi

Katlı Otopark Sistemi

0 Comments
Car Parking System

Bir otopark sistemi, bir otoparkın içindeki park kapasitesini artıran mekanik bir cihazdır. Park sistemleri, genellikle araçları bir depolama konumuna hareket ettiren elektrik motorları veya hidrolik pompalar tarafından çalıştırılır.

Otopark sistemleri geleneksel veya otomatik olabilir. Otomatik çok katlı otomatik otopark sistemleri, aynı kapasiteye sahip geleneksel bir tesise göre daha az bina hacmi ve daha az zemin alanı gerektirme eğiliminde olduklarından, park yeri başına daha ucuzdur.

Otomatik otopark sistemleri, mekanik koli taşıma ve belge alma için kullanılana benzer bir teknoloji kullanır. Sürücü aracı bir giriş alanına bırakır ve teknoloji aracı belirlenmiş bir alana park eder. Hidrolik veya mekanik araba kaldırıcılar, uygun depolama için aracı başka bir seviyeye yükseltir. Araç, araca tekrar ihtiyaç duyulana kadar dikey (yukarı veya aşağı) ve yatay (sola ve sağa) olarak boş bir park yerine taşınabilir. Araca ihtiyaç duyulduğunda ise süreç tersine işliyor ve araç asansörleri, aracı tekrar sürücünün bıraktığı alana taşıyor. Bazı durumlarda, arabayı konumlandırmak için bir döner tabla kullanılabilir, böylece sürücü geri gitmeye gerek kalmadan rahatça uzaklaşabilir. Otomatik otopark sistemleri zamandan, paradan, yerden tasarruf sağlar ve genellikle sıkıcı olan park etme görevini basitleştirir. Otopark araç asansörleri, araçları ihtiyaç duyulana kadar güvenli ve emniyetli depolama alanlarına taşır.

Arabalar, birbirinin üzerinde iki veya üç park seviyesinde istiflenir. Tekli ünitelerin her biri iki araba içindir, çift ünitelerin her biri dört veya altı park yeri içindir. Ayrıca, mekanik park platformları ve uzunlamasına döndürülebilen veya kaydırılabilen döner tablalar kullanılarak park yerleri sağlanmıştır. Otopark sistemleri özellikle konut ve ticari binalar, apartmanlar, ofis binaları, yer altı garajları ve oteller için uygundur.

Ayrıca Forces Makina’dan otopark sistemi dışında yük platformu ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz.


0 (532) 785 44 65