Araç Asansörü

Forces Makina  » Araç Asansörü, Asansör, Ürünlerimiz »  Araç Asansörü

Araç Asansörü

0 Comments
Car Lift

Araç Asansörü, müteahhitlerin binalarda otopark sistemlerini daha verimli kullanmak için kullandıkları yöntemlerden biridir. Araba Asansörleri, binaların içinde araçların dikey olarak taşınması için kullanılır.

Araçların binanın alt katlarına sağlıklı bir şekilde inmesini sağlayan hidrolik sistemle çalışan asansördür. Araba galerilerinde, garajlarda, evlerde ve daha fazlasında araba taşımak için üretilen araba asansörlerimiz, yüksek yoğunluklu yerler için yerden tasarruf sağlayan, kullanımı kolay bodrum veya çatı katı park çözümleri sunar.

Çalışma yöntemi son derece güvenlidir. Sürücü, araçtaki uzaktan kumanda ile panjuru açar. Araç içeri girdikten sonra sürücü kol mesafesindeki butona basarak aracı yukarı veya aşağı hareket ettirir. Araç istenilen kata geldikten sonra uzaktan kumanda ile kepenk açılır ve araç ilgili kata park edilir.

Forces Makina aynı zamanda araç oto park sistemleri konusunda hizmet sunmaktadır. Otomatik otopark sistemleri, mekanik koli taşıma ve belge alma için kullanılana benzer bir teknoloji kullanır. Sürücü aracı bir giriş alanına bırakır ve teknoloji aracı belirlenmiş bir alana park eder. Hidrolik veya mekanik araba kaldırıcılar, uygun depolama için aracı başka bir seviyeye yükseltir. Araç, araca tekrar ihtiyaç duyulana kadar dikey (yukarı veya aşağı) ve yatay (sola ve sağa) olarak boş bir park yerine taşınabilir. Araca ihtiyaç duyulduğunda ise süreç tersine işliyor ve araç asansörleri, aracı tekrar sürücünün bıraktığı alana taşıyor. Bazı durumlarda, arabayı konumlandırmak için bir döner tabla kullanılabilir, böylece sürücü geri gitmeye gerek kalmadan rahatça uzaklaşabilir. Otomatik otopark sistemleri zamandan, paradan, yerden tasarruf sağlar ve genellikle sıkıcı olan park etme görevini basitleştirir. Otopark araç asansörleri, araçları ihtiyaç duyulana kadar güvenli ve emniyetli depolama alanlarına taşır.

Arabalar, birbirinin üzerinde iki veya üç park seviyesinde istiflenir. Tekli ünitelerin her biri iki araba içindir, çift ünitelerin her biri dört veya altı park yeri içindir. Ayrıca, mekanik park platformları ve uzunlamasına döndürülebilen veya kaydırılabilen döner tablalar kullanılarak park yerleri sağlanmıştır. Otopark sistemleri özellikle konut ve ticari binalar, apartmanlar, ofis binaları, yer altı garajları ve oteller için uygundur.

Ayrıca Forrces Makina’dan araç asansörü dışında hidrolik otopark asansörü ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz.


0 (532) 785 44 65