Yük Asansörü

Yük Asansörü

Goods Lift

Forces Makina, yük asansörü, makaslı lift, araç asansörü konusunda ihtisaslaşmıştır. İmalatını gerçekleştirdiğimiz tüm yük asansörleri ve hidrolik yük platformları tüm gerekli testlerden geçecek şekilde imal edilmektedir. 2010 yılından beri yük asansörü imalatı yapıyoruz. Bugüne kadar yüzlerce yük asansörünün imalatını ve kurulumunu gerçekleştirdik. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusuda özel ölçülerde yük asansörü imalatı gerçekleştirebiliriz. Yük Asansörü fiyatları ve genel özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için her zaman bizi arayabilirsiniz.

Yük Asansörleri

Yük Asansörü Özellikleri

 • 30 tona kadar kaldırma kapasitesi
 • Birçok parça yağda çalıştığı için çok az aşınma ve yıpranma
 • Kullanılan yağ çok uzun ömürlüdür.
 • Halatın rolü sürtünme yardımıyla yükü kaldırmak olmadığı için halat kullanıldığı durumlarda makaralarda ve halatlarda aşınma olmaz.
 • Elektrikli tahrik makaralı asansörlerin aksine hidrolik asansörlerde motor sadece yukarı çıkmak için çalışır, aşağı inerken motor çalışmaz.
 • Karşı ağırlık kullanılmaz.
 • Üstte makine dairesine ihtiyaç duymadığı için mimari açıdan da tercih edilmektedir.
 • Çok sessiz çalışır. Binalarda motor sesini duyamazsınız.
 • Elektrik kesintisi durumunda ek bir sisteme ihtiyaç duymadan otomatik dönüş ve kurtarma sistemi mevcuttur.
 • Deprem ve yangında daha güvenlidir.
 • Makina dairesi alt katta olduğu için yangında ulaşımı kolaydır.
 • Diğer sistemlerde asansörün tüm yükü kuyu üzerinde taşınırken, hidrolik sistemlerde yük bina temeli tarafından taşındığından atalet kuvveti daha azdır. Bir deprem durumunda, büyük hasar ve yaralanma olasılığı %90 oranında azalır.
 • Villa tipi asansörler, araç asansörleri ve yük asansörleri için tercihimiz hidrolik asansörlerdir.

Yük Asansörü Kullanım Alanları

Kargo asansörü veya yük asansörü olarak da bilinen yük asansörleri, fabrika, depo, mağaza gibi katlar arasında mal ve yük taşımak için kullanılır. Kuyu tipi ve seyir mesafesi gibi kriterlere göre hidrolik veya elektrik motorlu olarak üretilebilirler. Kullanım amacı ağır yük ve eşya taşımak olduğu için kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi aksamlar yük taşımaya ve ağır şartlarda çalışmaya uygun olarak tasarlanmalı ve projelendirilmelidir. Bina tipi, kullanım amacı, bina trafik hesabı gibi teknik incelemeler sonucunda yapılacak projeye göre 630 kg ile 22.000 kg arasında yük taşıma kapasitesine, 0,25 m/s ile 0,25 m/s ila 2,0 m/s arasında seyir hızına sahip olabilir.

Fabrikalarda, depolarda veya otoparklarda kullanılmak üzere kurulumunu gerçekleştirdiğimiz asansörlerimizin tamamı zorlu çevre koşullarında başarı ile çalışmaktadır. Yük asansörleri genellikle ticari bir amaca hizmet eden binalarda kullanılmaktadır. Fabrika, depo ve mağazalar başta olmak üzere farklı iş modelleri için büyük kolaylık sağlayan yük asansörleri için farklı seçenekler bulmak mümkündür. Bu seçenekler genellikle taşınacak yükün özelliklerine göre belirlenir ve doğru seçimi yapabilmek için insanların yük asansörü satın almadan önce neye ihtiyacı olduğunu tam olarak belirlemesi gerekir.

Yük asansörü söz konusu olduğunda en önemli noktalardan biri asansörün uygun genişlik ve yükseklikte olması, ayrıca yükleme ve boşaltma sırasında kolaylık sağlamasıdır. Bu, asansörün dayanıklılığının ve tasarımının yükünüze ve binanıza uygun olmasını sağlayarak elde edilebilir.

Hidrolik Yük Asansörü

Hidrolik asansörler, tahrik gücü hidrolik pompalama ünitesine dayanan asansör sistemleridir. Hidrolik asansörler aşağı doğru hareket ederken kendi ağırlığından faydalanırlar. Hidrolik asansörlerin makine daireleri genellikle bodrum katta olacak şekilde dizayn edilir. Bir akaryakıt kazanı vardır ve bu kazanın üzerinde hidrolik sistem, kumanda panosu ve hidrolik sıvının geçtiği borular bulunmaktadır.

Hidrolik Yük Asansörü, kontrol, butonlu kumanda veya uzaktan kumanda ile kolaylıkla yönetilebilir. Kaliteli kompakt güç ünitesi, iniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi, aşırı yüklere karşı emniyet valfi, çukura yada zemine montaj için uygun tasarım seçenekleri, mukavemetli yüksek çelik konstrüksiyon, yağlama gerektirmeyen rulmanlı makara kullanımı, hareketli noktalarda yağlamasız burçlar, hidrolik kaçaklarda veya hortum patlamasında yükün düşmesine karşı hortum patlama valfleri, hidrolik silindirler için honlanmış boru ve krom kaplı miller ile imal edilmeleri nedeniyle, tüm standart yük asansörü modellerimiz ve özel üretim yük asansörlerimiz, CE standartlarına uygun olarak imal edilmektedir.

Forrces Makina’dan yük asansörü dışında engelli asansörü ile ilgili de detaylı bilgi alabilirsiniz.
Call Now Button+90 532 785 44 65